İSTANBUL

İSTANBUL EMLAK PİYASASI

Türkiye 2005 yılından sonra başlayan büyük konut atılımlarıyla yeniden yapılandırılmaya başlandı ve İstanbul bu dönüşümün merkezi. Bu yüzden İstanbul’da adımımızı attığımız her yerde inşa edilen yeni binalar görüyoruz.

Bu durum da elbet konut piyasasını canlandırıyor. Her alım gücüne hitap eden kampanyalı daireler ödeme kolaylıkları ile ev sahibi olmak isteyenlere sunuluyor. Ancak aynı şey İstanbul’daki arsalar için geçerli değil. Arsalar oldukça yüksek fiyatlarla satılıyor. Bunun en açık nedeni de İstanbul’daki arsa bölgelerinin önümüzdeki yıllarda daha işlek ve merkezi mekanlar olarak yükselecek olması. Arsalar hep en karlı yatırım aracıdır. Bu yüzden eğer ilanlarını araştırıyorsanız Silivri bölgesi en ideal mekan. Bunun en büyük nedeni bölge için planlanan Kanal İstanbul projesi…

ilanlarını da sizler için araştırdık ve Halkalı’da yapılan bir proje ilgimizi çekti. Soyak Evostar projesi. Projede 1+1 dairelere özel bir kampanya düzenlenmiş. Dairelerin fiyatı 140 bin civarında ve uygun biçimde taksitlendiriliyor. Halkalı bildiğiniz gibi kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde değerlendirilen bir semt. Bu yüzden İstanbul’un yükselen bir değeri. Buradan alacağınız bir daire size yatırım için de avantaj sağlayabilir.

Tercihiniz  ise Anadolu yakası bu konuda oldukça uygun ve çeşitli seçenekler sunan bir mekan. Kentsel dönüşümden nasibini alan Anadolu yakası her geçen gün yeni konut projeleriyle renkleniyor. Bu yüzden bölgede ev bulabilmek hayli kolay.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir